Wyjazd do lidera, czas oszlifować Diament

Sezon wchodzi właśnie w decydujący moment. W tą sobotę pojedziemy na najtrudniejszy wyjazd tego sezonu. Jeśli marzymy o awansie musimy spiąć się i wygrać w Pstrągowej z liderem. W pierwszym meczu w Chmielniku szczęśliwie dla Diamentu padł remis, który jak się teraz okazuje był kluczowy dla losów całego sezonu. Prowadziliśmy bowiem już 2:0 i kontrolowaliśmy mecz, by w 2. połowie stracić dwie bramki i zamiast 3 punktów zdobyć tylko 1. Gdybyśmy wygrali tamten mecz to sprawa awansu była by otwarta, bo przed tym meczem tracilibyśmy 2 punkty do Pstrągowej, a wygrana znacznie przybliżyłaby nas do upragnionego awansu.

Ciasno w czołówce

Na 3. kolejki przed końcem sprawa awansu jest otwarta zarówno dla nas jak i dla Diamentu, ale nie wolno zapominać o drużynie z Trzebosi. Zorza ma bowiem tyle samo punktów co my. Walka będzie z pewnością zażarta, a pikanterii dodaje fakt, że pierwsze 3 drużyny w tabeli (Diament Pstrągowa, Galicja Chmielnik, Zorza Trzeboś) zagrają jeszcze między sobą. Najpierw my pojedziemy do Pstrągowej, tydzień później do "Twierdzy Chmielnik" przyjedzie Zorza, a w ostatniej kolejce Diament pojedzie do Trzebosi. My nie możemy kalkulować, jeśli chcemy awansować musimy wygrać wszystkie mecze i liczyć, że Diament przegra lub zremisuje w ostatniej kolejce z Zorzą. Także wszystko jest jeszcze możliwe.

Słaby Diament

Wróćmy jednak to sprawy priorytetowej, czyli do sobotniego starcia w Pstrągowej. Analizowałem ostatnie mecze Diamentu:

- 6:0 z Rudzikiem

- 1:0 z Plantatorem

- 3:2 z Pogwizdowem

- 1:1 z Trzebowniskiem

- 2:2 z Koroną Rzeszów

- 1:1 z Koroną Dobrzechów

Łatwo tu stwierdzić, że są w lekkim kryzysie, bowiem w ostatnich 3 meczach zdobyli tylko 3 punkty, a jeszcze wcześniej męczyli się z ostatnim w tabeli Pogwizdowem. Ostatnio rozgrywali derby z Koroną Dobrzechów i zremisowali na boisku rywala 1:1. Wiemy także, że jeden z kluczowych piłkarzy Diamentu otrzymał w tym meczu bezpośrednio czerwoną kartkę przez co nie będzie mógł zagrać. Nie zmienia to jednak faktu, że zespół z Pstrągowej wiosną jeszcze nie przegrał i twardo trzyma się na fotelu lidera.

Jeśli chodzi o nas to nie ma co się rozpisywać. Znamy doskonale swoją wartość i wiemy, że jesteśmy mocni. Musimy to tylko udowodnić na boisku i bez wątpienia damy z siebie wszystko, aby przywieźć do Chmielnika 3 punkty !!!